Obory a výsledky

Výsledky v oboru číšník/servírka, Gastro Junior Brno 2019 - Bidfood Cup

Výsledky v oboru číšník/servírka
Název soutěže
Číšník/Servírka, Gastro Junior Brno 2019 - Bidfood Cup
Pořádající škola
Asociace kuchařů a cukrářů ČR, pob. Brno Veletrhy Brno a. s.
(Stránky školy)
Datum konání
17. 01. 2019 - 20. 01. 2019
Místo konání
BVV Brno (Mapa)
Vítězná škola
Soukromá hotelová škola Bukaschool Most (Stránky školy)

Soutěž se koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka, prezidenta AKC ČR Bc. Miroslava Kubece a prezidenta CBA Bc. Aleše Svojanovského jako odborný program 29. mezinárodního veletrhu průmyslu cestovního ruchu GO 28. mezinárodního veletrhu turistických možností v regionech REGIONTOUR a Festivalu krajových specialit a regionální potraviny RegFoodFest.


Tato prestižní soutěž je vyhlášena s cílem prohloubit a ověřit úroveň odborné přípravy studentů škol s gastronomickým zaměřením pro budoucí vstup do gastronomické praxe. Soutěž současně srovnává odbornou úroveň jednotlivých škol. Školy s gastronomickým zaměřením byly do soutěže pro obory kuchař a cukrář nominované Asociací kuchařů a cukrářů České republiky dle postupového klíče. Na soutěž jsou také nominovány školy, které vyslaly své studenty na soutěž KU Young Chef 2018. Nebo zažádaly o udělení divoké karty a jejich žádosti bylo vyhověno.

Do soutěží v oborech barman, barista teatender a číšník se přihlašují školy na základě přihlášení u České barmanské asociace. Do soutěže o nejlepší školu budou zařazeny školy, které sestaví tým ve čtyřech oborech z těchto možných: cukrář, kuchař a dva z kategorie: barman, barista, teatender nebo číšník. Výběr čtyř oborů záleží na možnostech školy. Ostatní nominované školy mohou soutěžit samostatně v jednotlivých oborech: cukrář, kuchař, barman, barista, teatender a číšník.

Vítěz soutěže
Dominika Hoffmannová
Soukromá hotelová škola Bukaschool Most
2. místo
Nicola Varvařovská
Střední škola Charbulova
3. místo
Eliška Syrůčková
Střední škola Charbulova